THE POWER COMPANY - SINCE 1925

Firma ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. - polski producent akumulatorów dla samochodów osobowych i ciężarowych - została wyróżniona w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” organizowanym przez PricewaterhouseCoopers we współpracy z Pulsem Biznesu oraz pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Uroczysta gala wręczenia nagród z udziałem wicepremiera M. Morawieckiego odbyła się 1 grudnia 2016 r. Dyplom w imieniu spółki odebrał Grzegorz Janik, dyrektor ds. eksportu

"Cieszymy się ogromnie, że Kapituła Konkursu doceniła naszą pracę. Zaszczyt znalezienia się w wąskim gronie zaledwie kilkunastu nagrodzonych firm odnoszących znakomite sukcesy w handlu międzynarodowym jest bardzo budujący. Motywuje nas do dalszej ekspansji eksportowej i wprowadzania naszych produktów na kolejne rynki świata." - mówi Grzegorz Janik

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. eksportuje 75% swojej produkcji do ponad 50 krajów na świecie. Spółka jest obecna ze swoimi produktami w prawie wszystkich krajach Europy, eksport realizowany jest również do wielu odbiorców na innych kontynentach, m.in. do Singapuru, Malezji, RPA, Australii i Hong Kongu.

Firma oferuje szeroką gamę akumulatorów do samochodów osobowych, od akumulatorów serii ekonomicznej (linia PLUS) do akumulatorów klasy premium (linie SILVER i SILVER PREMIUM). Dla samochodów dostawczych i ciężarowych zakład ma w ofercie sprawdzone w trudnych warunkach eksploatacji akumulatory TRUCK PROFESSIONAL.

Dla zaspokojenia popytu z rynków zagranicznych oraz zwiększenia udziałów w rynku krajowym w 2013 r. firma ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. kupiła innego polskiego producenta akumulatorów poprzez nabycie 100 proc. udziałów w podmiocie Jenox sp. z o.o. Tym samym grupa dwóch zakładów - ZAP Sznajder Batterien S.A. i Jenox sp. z o.o. - trafiła na drugą pozycję w branży w kraju z możliwościami produkcyjnymi na poziomie do 2 mln szt. akumulatorów rocznie.

Celem konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” jest promocja polskich firm odnoszących znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych jako inwestorzy lub eksporterzy oraz promocja korzyści, jakie z tytułu takiej działalności odnosić mogą nie tylko same firmy, ale także cała polska gospodarka. W konkursie mogły wziąć udział wszystkie działające w Polsce przedsiębiorstwa opierające się na rodzimym kapitale, które w ciągu ostatnich pięciu lat dokonały inwestycji zagranicznej i/lub prowadzą szeroko zakrojoną działalność eksportową i odnoszą sukcesy na zagranicznych rynkach.

Więcej na temat nagrody na oficjalnej stronie Konkursu oraz w specjalnym wydaniu Pulsu Biznesu.

 

Polska Firma – Miedzynarodowy Czempion

 

Polska Firma – Miedzynarodowy Czempion