THE POWER COMPANY - SINCE 1925

W poniedziałek 6 czerwca w Teatrze Wielkim odbył się uroczysty Koncert Galowy, podczas którego ogłoszeni zostali długo oczekiwani Laureaci XXI edycji Konkursu Teraz Polska. Koncert Galowy, będący doniosłym wydarzeniem kulturalnym oraz gospodarczym, wyłonił najlepsze produkty i usługi, gminy, produkty lokalne i przedsięwzięcia innowacyjne. Jednocześnie Koncert zakończył ostatni etap prestiżowego Konkursu Teraz Polska, który wybiera
i promuje dynamicznie rozwijające się polskie przedsiębiorstwa i ich wysokiej jakości produkty i usługi. Zadaniem Konkursu Teraz Polska jest wyłonienie grupy najlepszych produktów i usług, zarówno tych o ustalonej renomie, jak i tych dotąd mało znanych, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym są lub mogą stać się wzorem dla innych.
Zaszczytne Godło Teraz Polska w kategorii produktu otrzymał  rodzimy producent akumulatorów firma Sznajder Batterien S.A. z Piastowa, która zaprezentowała nowoczesne akumulatory srebrowo-wapniowe serii SILVER.  Prestiżowe Godło Teraz Polska podczas uroczystej Gali osobiście odebrał Prezes Zarządu i właściciel firmy Sznajder Batterien S.A. Pan Lech Sznajder.
Akumulatory serii SILVER są akumulatorami rozruchowymi przeznaczonymi dla zaawansowanych technologicznie samochodów wyższej i średniej klasy, spełniające oczekiwania wymagającego klienta. Zastosowanie do ich wytwarzania stopu srebrowo-wapniowego i najnowocześniejszej technologii produkcji kratki ołowiowej (znajdującej się w ich wnętrzu) metodą expanded metal, zapewnia bezawaryjną pracę w bardzo niskich oraz w ekstremalnie wysokich temperaturach. Dodatek stopu srebra zdecydowanie wydłuża czas eksploatacji akumulatorów. Jako akumulatory srebrowo-wapniowe, są one w rezultacie również całkowicie bezobsługowe. Dostępne są w pojemnościach 35, 45, 46, 47, 53, 55, 62, 64, 70, 75, 80, 96 i 100 Ah z przeznaczeniem do długiej i niezawodnej pracy w nowoczesnych samochodach osobowych. Akumulatory SILVER zostały wyposażone w zabezpieczenie przeciwogniowe oraz w bardzo praktyczne, z punktu widzenia użytkowników, tzw. magiczne oczko określające aktualny stan naładowania. Posiadają wysoki i stabilny prąd rozruchu w ciągu całego okresu użytkowania akumulatora. Dodatkową zaletę dla użytkowników stanowi ergonomiczny uchwyt ułatwiający transport.
Akumulatory SILVER są w całości polskim opracowaniem produkowanym wyłącznie z polskich podzespołów. Wyraźnie zaznaczają swoją pozycję na rynku polskim, czego dowodzi rosnąca sprzedaż tego typu akumulatorów w kraju i zagranicą.

Firma SZNAJDER BATTERIEN S.A. w Piastowie produkuje akumulatory kwasowo rozruchowe nieprzerwanie od 1925 roku. Jest drugim w Polsce przedsiębiorstwem, które powstało jako producent  rodzimych akumulatorów. Dziś przekształcona w spółkę akcyjną posiada 100% polski kapitał. Swoje bogate doświadczenia łączy w pełni z najwyższą jakością  i najnowocześniejszymi światowymi technologiami. Połączenie tych elementów czyni akumulatory produkowane przez Sznajder Batterien S.A. niezawodnymi i spełniającymi oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Obecna na rynku marka Sznajder nie tylko przoduje w kraju, ale reprezentuje również rezultat polskiej myśli technicznej i polskiego kapitału. Akumulatory Sznajder, dzięki agresywnej ekspansji,  eksportowane są na rynki ponad 36 krajów głównie w Europie, Azji, północnej Afryce oraz Nowej Kaledonii. Przedmiotem eksportu są akumulatory starterowe do praktycznie wszystkich marek samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz sprzętu rolniczego. Wysoki udział eksportu w całkowitej sprzedaży wynoszący prawie 70% dowodzi, że klienci na całym świecie znają i doceniają polskiego producenta. Poza wyróżnioną w tym roku w Konkursie Teraz Polska całą linią akumulatorów SILVER, firma produkuje też inne typy akumulatorów w seriach STANDARD, PLUS, TRUCK, AGRO oraz serię niewylewnych akumulatorów AGM produkowanych w technologii Absorbent Glass Mat. Całkowita sprzedaż akumulatorów wszystkich typów w kraju i zagranicą wyniosła w 2010 roku ponad 1 144 000 sztuk, a planowana sprzedaż na 2011 rok szacowana jest na 1 200 000 sztuk.
Firma SZNAJDER BATTERIEN S.A. kładzie duży nacisk na ciągłe udoskonalanie produktów oraz podnoszenie jakości obsługi  i satysfakcji swoich klientów. Firma bardzo chętnie poddaje swoją działalność
i produkty pod ocenę niezależnych ekspertów, mających przygotowanie merytoryczne, jak również cechujących się dużym autorytetem w kraju i zagranicą. Wysokie kwalifikacje personelu pomogły uzyskać firmie certyfikaty: ISO 9001, ISO/ TS 16949, IS0 14001. Dodatkowo wielokrotnie każdego roku firma bierze udział w prestiżowych konkursach i otrzymuje nagrody i dyplomy za jakość produktów, innowacyjność, ekspansję eksportową, wyniki finansowe itp. Ważniejsze z nagród otrzymanych w 2010 r. to m.in. złote godło Najwyższa Jakość Quality International 2010, Wybitny Eksporter Roku 2010, Dobra Firma oraz Laur Klienta. Natomiast rok 2011 przyniósł firmie zaszczytne Godło Teraz Polska, będące znakomitym wyróżnieniem i promocją dla polskiego producenta.

Wróć